حرف مرد چند تا هست ؟

قدیمی ها میگفتند حرف مرد یکی هست. منظور قدیمی ها این بود که صادقانه حرف بزنیم و هر روز به تناسب منافع خودمان حرف های جور واجور نزنیم. مثلا ببینید :

جمله اول : مشکل اصلی کشور از تحریم ها نیست. از سوء مدیریت است.

جمله دوم : باید تحریم ها برداشته شود تا مشکل ای خوردن مردم حل شود.

جمله سوم پس از توافق : انتظار نداشته باشید مشکلات فوری حل شود....

اینها مضمون جملات یکی از مسئولین عالی رتبه کشور هست. اما چقدر میتوان از این جملات فهمید که حرف مرد یکی است ؟

/ 6 نظر / 45 بازدید
افسانه

این جملات با هم تناقضی ندارن. مورد اول در مورد مشکل "اصلی" صحبت می کنه. مورد دوم در مورد مثال هایی از مشکل مردم (که لزوما مشکل اصلی نیستن). مورد سوم در مورد "زمان" حل شدن مشکلات.

نجات

سلام ظاهراً این مطلب را امروز صبح نوشتید. استاد من از طریق یاهو با وبلاگتان امروز آشنا شدم. خودم طلبه هستم. اگر میشه یه سری سوالای آموزشی منو جواب بدید. موسسه امام خمینی در مقایسه با دانشگاه امام صادق قم، به لحاظ محیط علمی و مدرک معتبر، کدام یک اولی تر است؟ ثانیاً: آیا دانشگاه امام صادق با برنامه حوزه علمیه و برگذاری کلاس ها هماهنگی دارد؟ اصولاً اگر تصمیم به ورود به دانشگاه امام صادق یا دانشگاهای دولتی داشتیم، چه موقع می توان اقدام کرد؟

نجات

در ادامه: اجازه بدید اینطور سوالم را بپرسم: به طور عامیانه: آیا از تحصیل در موسسات و دانشگاهایی مثل دانشگاه باقر العلوم و موسسه امام خمینی، می تواند با سیستم آموزشی که دارد خروجی که می دهد طلبه ای باشد که بتواند به استناد مدرکش در مراکز و آموزش گاه های معتبر استخدام شود و یا مشغول تدریس در دانشگاه های دولتی باشد؟

دوست خدا

سلام وقت بخیر یعنی واقعا این جملات در ذهن شما تداعی کننده تناقض هستن !!! تناقض قابل جمع نیستن ولی اینها قابل جمع هستند مشکل اصلی کشور از تحریم ها نیست این کاملا واضح هست جمله دوم هم ربطی به جمله اول ندارد تحریم یعنی محدودیت و محدویت ها باید از بین برود تا به سامان برسیم جمع دو جمله اول و دوم میشه حتی اگر تحریم هم برداریم ولی سو مدیریت باقی باشد مشکلات کشور خواهد بود جمله سوم بحث زمانی هست و ربطی به دو جمله قبل ندارد تایید می کند که مشکلات حل می شود اما انتظار حل فوری را از بین می برد جمع همه اینها یعنی در این دولت سعی شد که اول سو مدیریت ها درست شود بعد تحریم ها برداشته شود و حالا هم بعد از تحریم نباید انتظار حل مشکلات را به سرعت داشت همه اینها کاملا در یک جهت هستند و تناقضی نیست موفق باشید التماس دعا

افسانه

توجیح اشتباهه، توجیه درسته به معنی وجه دادن.

دوست خدا

سلام این حرف های من عین منظور گوینده هستش اما متاسفانه عین برداشت شما نیست لطفا کمی تامل التماس دعا