پست دوم / استخاره عجیب

جواب استخاره اش هم مبهم بود. یعنی من نفهمیدم واقعا خوبه یا بد. 

اینو هم بگم که من معمولا با تسبیح استخاره میگیرم اما اون اقا خودش قران اورد و گفت با قران برام بگیر. فکر میکرد استخاره با قران بهتر از تسبیحه. 

بهش واقعیت رو گفتم و چون ایات مربوط به داستان حضرت یوسف علیه السلام بود که زنهای مصر دستان خودشون رو بجای میوه بریدند و تعجب کردند ... گفتم حتما صدقه هم بده. 

بعد که از مسجد اومدم بیرون دوید دنبالم و گفت اقا اقا اقا ببخشید این استخاره برا این بود که دخترم از شوهرش بچه دار نمیشه. مشکل از هم مرد هست. حالا دخترم طلاق میخواد و میگه من بچه میخوام. مرد هم حرفی نداره. البته گویا تفاوت سنی زن و مرد هم حدود ده سال هست. پرسیدم دقیقا سن دخترتون چقدره ؟ گفت نمیدونم اما بیشتر 25 سال. شوهرش هم حدود 40 سال. 

مرد هم حاضره طلاق بده اما من به دخترم گفتم لااقل دو ماه دیگه صبر کن. 

خب حالا من فی البداهه چی باید میگفتم ؟ هان هان هان ؟ 

تو فکر فرو رفتم که بهش چی بگم. خود  شما که عقل کل هستید لیسانس دارید تو شهر زندگی کردین کلی دنیا دیدین جای بودین چی میگفتین ؟ هیچی ؟ خب هیچی هم شد جواب ؟ 

خلاصه اینکه به اون اقا گفتم شب بیا با هم حرف بزنیم. شب که رفتم مسجد دیدم صف اول دقیقا نفر پشت سر امام جماعت نشسته. نماز خوندیم و بعد نماز یه صفحه قران خوندیم اما بعددیدم یهویی رفت. 

من میخواستم بهش بگم اول به دختر و داماد بگو بیان من ببینمشون و باهاشون حرف بزنم. 

پ ن : جواب استخاره به گمان من این بود که این کار باعث حیرانی و سردرگمی میشه. ( همون طور که زنان مصر هم متحیر شدند ) اما راستش نمیخواستم این جواب رو فعلا بهش بدم. هم کمی مردد بودم و هم اول باید کارهای مشاوره ای میکردم. البته معمولا استخاره های من حرف نداره. 

پ ن : با خودم فکر میکردم اگر تو این منطقه نبودم این اقا و خانواده اش چی به سرشون میومد؟ با کی حرف میزدند ؟ با کیمشورت میکردند ؟ روزی چند تا از این دست مسائل به من برخورد میکنه و من باید مشاوره بدم ؟ 

ربنا تقبل منا

/ 6 نظر / 55 بازدید
مامان طهورا

بالاخره مشاوره دادید؟

جواب به خانمی که کامنت بی نام گذاشته

سلام. / اولا قرار بود کاممنت بی نام و بدون ادرس ایمیل نداشته باشیم. / وانگهی من جوابچی رو بدم ؟ به جا نامداری جواب بدم ؟ خب به من چه نامداری چکار کرده ؟ مگه من از جزئیات خبر دارم که بتونم قضاوت کنم اونم به صرف چند تا عکس ؟ مگه تهمت ریاکار بودن به دیگران کار ساده ای هست ؟ اما در مورد حجاب اجباری : اولا کی گفته نصف زنان ایران بی حجابی رو انتخاب میکنند ؟ وانگهی طبق قانون نظام این کشور اسمش چیه ؟ خب جواب میدین جمهوری اسلامی. ( شک که ندارین الحمد لله) . فرق جمهوری اسلامی با جمهوری غیر اسلامی چیه ؟ جواب میدین در جمهوری اسلامی مبنا احکام اسلام هست و در جمهوری اسلامی مبنا اسلام نیست. پس باید قبول داشته باشید که مبنا اجرای احکام اسلام هست و حجاب هم جزو مسلمات اسلامی بین شیعه و سنی و حتی سایر ادیان ابراهیمی هست. /

جواب به خانمی که کامنت بی نام گذاشته

بااین استدلال غلط علی نژاد فردا یه نفر بگه خانم شما میخوای عفیف باشی دوست پسر نداشته باشی رابطه نامشروع نداشته باشی خب نداشته باش اما چرا به دیگران احترام نمیزاری و اونا رو مجبور میکنید که این کارها رو نکنند ؟ چرا یه نفر دیگه که میخواد رابطه نامشروع داشته باشه رو منع میکنید ؟ خب اون به شما احترام میزاره و شما هم به اون احترام بزار و اجازه بده رابطه نامشروع داشته باشه. اصلا میخواد یه نفر لخت بگرده و سر خیابان عمل منافی عفت انجام بده. وقتی اعتقادش این هست چرا بهش احترام نمیزارید ؟

درباره اون کلیپ باید بگم که :

هرکس به سهمی زنجیره توزیع "خطای ثابت شده و نشده" دیگران شده است. / ما جزو این زنجیره نباشیم.

زهرا

بله خداوند به توفیقاتتون بیفزاید

ع ع م

سلام در جواب اون بنده خدا که از مثلا عدم ازادی دیگران ناراحته بگم اونجوری که شما می فرمایید قانون جنگل حکم فرما میشه و دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه ضمنا اعضای جامعه از عملکرد هم تاثیر می پذیرن نمیشه که هرکسی هر کاری کرد اشکال نداشته باشه از قضا خیلی هم اشکال ایجاد میکنه حرف در این زمینه زیاده و مجال کم .