جوان عزیزم / پست دوم

امروز میخوام براتون یه چیزی بگم که خیلی جالبه.

جمله معروفی هست که از پیامبر خدا صلی الله علیه و اله نقل شده که : 

 بعثت بین جاهلیتین ، لأخراهما شر من أولاهما 

من بین دو جاهلیت مبعوث شدم و جاهلیت دوم بدتر از جاهلیت اول هست. 

گاهی وقتها از نسل جوان تو همین مملکت چیزهایی میشنویم یا نه فقط این مملکت تو دنیا حرفهایی میشنویم که باید بگیم صد رحمت به عرب جاهلی. عرب جاهلی از لحاظ فرهنگ و عقل جاهل بود . و الا همین گوشت بره ای که ما میخوریم رو میخورد و از همین پنبه ای که ما لباس میدوزیم لباس میدوخت. 

سند این حدیث شاید قطعی نباشه اما محتوای حدیث بسیار جالب و قابل تامل هست. متاسفانه نسل جوان ما بااین همه کتاب و نوشته ای که دربازار درباره مطالب اعتقادی هست کمتر در این زمینه مطالعه میکنند. مشکل از کتاب هم نیست. مشکل از کم توفیقی هاست که بر اثر معصیت ایجاد میشه. 

مثلا وقتی فلان مسئول میگه پول داشتم ، برای اینکه ریا نشه رفتم پورشه خریدم اخه ادم دیگه چی میتونه بگه ؟ مثلا امام خمینی پول نداشت یا عقلش نمیرسید ریا نشه و پورشه نمیخرید ؟ یا حضرت علی علیه السلام نعوذ بالله پول نداشت که ساده زندگی میکرد ؟ 

وقتی مسئول مملکت اینقدر سطح فکرش پایینه چه توقعی از جوان دبیرستانی دارم که حرفهای چرت و پرت مسیح علی نژاد رو باور نکنه ؟ تقصیر تو نیست جوون خوب. تقصیر اون مسئولی هست که مسئولیت گرفته اما سواد نداره. 

من تبلیغ تو کوهها و دره ها رو به هزاران وزارت و ریاست عوض نمیکنم. چون تو تبلیغم فکر مردم رو روشن میکنم ، اندیشه ها رو بارور میکنم کار اساسی میکنم. 

/ 9 نظر / 49 بازدید
من

اتفاقا اون مسئول دقیقا راست میگه. دلش نمی خواد مثل عده ی کثیری باشه که به ظاهر چفیه میندازن و بعد هم یهو سر از کانادا درمیارن! پول داره، دلش می خواد پورشه سوار بشه. گناه که نکرده. دلش می خواد. مسئول دین مردم هم نیست که شما نگران اینین که چرا تفکرش اینه. تخصص خودشو داره و کارشو هم انجام میده. قرار نیست مردم ایشون رو الگوی دینی خودشون بکنن.

من

من واقعا فاز شما رو نمی فهمم. حاضرین یه پست برای این آدما که کار خلاف میل شما می کنن بذارین ها. اما خب برای اون نامداری ای (که به قول خودتون مگه من باید جاش جواب بدم!!) که حجاب رو تبلیغ می کرد و "خدا رو شکر چادری ام" داشت و الان فیلمش پخش شده( و اصلا عکس نیست که بگین دستکاری شده و ال و بل) میگین به من چه؟!! اتفاقا به شما مذهبی ها ربط داره که چرا این قدر مذهبی دو رو زیاده؟!! اون از اون چفیه بندازهای خارج برو! این از این چادرسرکن های این جوری!!

گل همیشه بهار

سلام حاج آقا. ممنون خیلی مطالب و پست های جالب و جذابی گذاشته بودید. خوشحالم که برگشتیم به وضع سابق.ان شالله چرخ همین وبلاگ برامون بچرخه.

مینا

شما گویا مصاحبه اون مسئول محترم را دقیق نخوندین یا شاید هم ... ایشون گفتند من از سال ها قبل از مسئولیت ام پزشک متخصص بودم و با توجه با درآمد بالای پزشک های متخصص توانستم ماشین گران قیمت پورشه را بخرم. و اون ماشین هیچ ربطی به مسئولیت من در وازات بهداشت در دولت نداشت. از این گذشته، ایشون گفتند اگه من ماشینم را بعد از گرفتن پست از دولت می فروختم، دقیقا مصداق ترویج دورویی و ریا و نفاق را هم در بین جامعه و هم بین فرزندان خودم اجرا می کردم و من از این کار خیلی بدم می اد (البته قبول دارم که این رفتار مورد تحسین خیلی ها در این کشور هست). از این گذشته، تا اونجا که من می دونم اقای خمینی هیچ وقت توی زندگی شون به شغلی مثل پزشکی که درآمد بسیار بالایی دارد، مشغول نبودن و لذا قاعدتا نمی توانستند چنین ماشینی بخرند. از این گذشته، اقای خمینی فقط یک وزیر برای یک زمینه خاص نبوند بلکه خود را رهبر معنوی نه فقط مردم ایران بلکه شعیان جهان در نظر می گرفتند پس مقایسه ایشان بایه وزیز ساده، قیاس مع الفارق هست

من

نهج البلاغه رو هم خوندم. ولی بازم نظرم همونه که عرض کردم. مردم حق دارن با پولشون اون کاری که دوست دارن رو بکنن. دزدی که نکرده! حقوق گرفته. کسی هم نمیتونه کسی رو مجبور کنه حتما "خیلی خوب" باشه. اگر حرام هست پورشه سواری ایشون، لطفا حکمش رو به صراحت ذکر کنین. وگرنه هم مطمئن باشین صرف انجام واجبات و پرهیز از محرمات (بدون مستحبات و صدقات زیاد و ال و بل) بهشت رو تضمین می کنه. نگران نباشین.

مینا

بخاطر این برخی از خواننده هاتون دیگه به شما سلام نمی کنند که شما قبلا نه تنها جواب سلام افراد در کامنت ها رو نمی دادید و بلکه به افرادی که به این کار زشت و زننده شما اعتراض می کردین، متکبرانه می گفتید که جایی ندیدین که جواب سلام کامنتی واجب باشه. در ضمن، اون خانم توی اون فیلم توضیحات دروغ داده. اولا فیلمی که ازشون پخش شده مربوط به به فضای عمومی مثل کافه یا پارک هست پس نمی تونه ایشون رو فقط محارم ببینند و دوما توی فیلم نشان می ده که ایشان نوشیدنی ای که به احتمال زیاد ابجوی یکی از شرکت های معروف هست رو می خورند. کاشکی یه روزی شما بفهمید که دروغگویی، نقاق و فریب مردم بالاترین گناه هست و به این مطلب فکر کنید که چرا بخشی گسترده ای از این مردم دراین سیستم برای پیداکردن کار و ... مجبور به دروغ و نفاق شدن.

ميترا

روي اون قوطي که جلوي خانم نامداري هست نوشته نوشيدني بدون الکل. چرا اينطور قضاوت ميکنيد ؟ فکر کنيد خود شما يه نفر ازتون تو محيط خصوصيتون فيلم ميگرفت و منتشر ميکرد ...

من

باز هم تایید دل بخواهی کامنت ها، حتی وقتی حرف حق گفته میشه!! اصلا آدم در عجب می مونه از شما. این همه ادعای انتقاد می کنین، خب یک در هزارشو خودتون حاضر بشین بشنوین! همینه که میگن رطب خورده منع رطب چون کند؟!! همینه که انتقاداتونو کسی نمی شنوه. شما خودتون انتقادشنو نیستین!

گل همیشه بهار

سلام . حاج آقا یه سوال خارج از بحث.چرا آقایون وقتی رو یه حرفی اصرار دارن اصلا حرف طرف مقابلشونو نمی شنوند واصن هیچی تو کلشون نمیره؟حتی اگه منطقی باشه و با لحن صحیح گفته بشه؟