محل تبلیغ

*************************

پست قبل صرفا برای عوض شدن فضا نوشته شده بود. خیلی واضح به چشم خودم دیدم که گاهی یک حنجره بی تقوا میتونه باعث چه اختلافاتی بشه ،چه درگیری هایی ایجاد کنه ، چه سوء ظن ها و چه دشمنی هایی ایجاد کنه و چقدر کار مارو در آخرت و حساب و کتاب اون دنیا سخت کنه ،

چقدر راحت تر میشد سوء ظن ها و اختلافات رو حل کرد، چقدر بهتر میشد با رعایت اخلاق اسلامی ، متانت و بزرگواری احتمال ها و شک و شبهه ها را از بین برد.

روزهای اولی که این وبلاگ رو ساختم هدفهای مقدس و  بزرگی داشتم، تبعا شیطان همیشه جلوی کارهای مقدس سنگ اندازی میکند ، این ما هستیم که باید با عقل و بصیرت جلوی مکر و حیله ی شیطان بایستیم.

شاید اگر هدف این وبلاگ یک امر مقدس نبود هرگز اینطور گرفتار حنجره های بی تقوا نمیشد. کلا شیطان همیشه با اهداف مقدس سر دشمنی داره و الا هزاران وبلاگ و نوشته ی رذل  و لغو که خیلی از داعیه داران صلاح و پاکی هرگز انگیزه ای برای تذکر و مثلا نهی از منکر ندارند و عجیب است که برای خواندن روزانه های یک طلبه انچنان احساس وظیفه میکنند و فریاد وااسلاما سر میدهند که گویی الساعه بیرق اسلام در حال غرق شدن است.

/ 10 نظر / 12 بازدید
بیرق

باسلام.بنده مدتی است خواننده خاموش وبلاگ حضرتعالی هستم ولی تمام پستها و حتی تمام کامتهای بزرگواران و جوابهای شما را خوانده ام البته در مراجعه بعدی دیدم که برخی از کامنتهای خوانندگان که به شما ایراد شبهه کرده بودند حذف شده است . تا آنجا که به خاطرم می رسد در آن کامنتها کسی قطع و یقین نداشت که شما حتما سونیت دارید و فقط در حد سوال بود و اعتراف می کنم کمی تا قسمتی تند . اما اگر بخواهم فارغ از هر سونظر و در کمال ادب و متانت خدمتتان باشم باید عرض کنم وبلاگ شما به عنوان یک طلبه زیر ذره بین است خیلی ها خصوصا خانمها نسبت به زندگی یک طلبه و نوع رفتارش با همسرش کنجکاوند و همین کنجکاوی آنها را به سوی وبلاگ شما می کشاند . از آنجاییکه تقریبا90 درصد مطالب شما در مورد نوع رفتارتان با همسرتان است جذب خانمها بیشتر می شود درصورتیکه وبلاگ سایر آقایان طلبه اغلب اینطور نیست لذا با حجم کمتری از مخاطب خصوصا خانمها مواجه اند.

بیرق

ادامه: با یک نگاه اجمالی به تمام پستهای شما در رابطه با همسرتان باید عرض کنم در بیشتر و بیشتر آنها متاسفانه نوع برخورد شما با همسرتان مناسب نبود نوع نگاه شما به ایشان نه نوع نگاه پیامبر و اهل بیت به زن به عنوان یک "ریحانه" که یک "کودک" بود که نیاز به تادیب و مراقبت دارد و این با روش بزرگان ما منافات دارد. البته این زندگی خصوصی شماست و شما حق دارید آنطور که صلاح می دانید زندگی کنید اما وقتی آنرا به عنوان یک طلبه روی صفحه وبلاگ به نمایش عمومی می گذارید دیگر نوع بحث تغییر می کند شاید اگر این مطالب را در قالب یک "آقا" با یک زندگی معمولی مطرح می کردید اینقدر به چشم نمی آمد و شاید حتی اینقدر مخاطب خانم نداشتید. نوع بیان شما در برخی موارد خیلی با نوع بیان یک طلبه هم خوانی ندارد معمولا" هیچ طلبه ای در جواب کامنت یک خانم نمی گوید : "اجازه می دهم گاهی همسرم مرا بزند تا خودش را خالی کند ". یا مثلا" این رسم نیست که نویسنده وبلاگی که تازه چند ماه است راه افتاده آدرس بدهد که من فلان جا هستم هر کس با من کار دارد بیاید با توجه به اینکه اکثر آنها خانمند.

بیرق

ادامه: متاسفانه نوع قلم شما به برخی خوانندگان اجازه می دهد آنطور که دوست دارند ارتباط برقرار کنند که این نه در شان شماست و نه در شان آنها . نگویید که اینجا فضای وبلاگ است نه من آنها را می بینم نه آنها مرا. مگر غیر از این است که حضرت زهرا در مواجه با نامحرمی که ایشان را نمی دیدند چه رفتاری داشتند؟من 2 پست اخیر شما را خوانده ام بسیار زیبا و فارغ از هرگونه مسئله سازی نوشته شده می بینید که نوع بیانها چقدر فرق کرده ؟ گاهی ما حرفی را می زنیم کاری را می کنیم و خودمان متوجه نیستیم که چقدر نوع حرکات و حرفهای ما تلخ است اما شاید یک نفر سوم که از دور شاهد ماجراست بتواند کمک بهتری به ما بکند البته شما خود استادید و بنده قصد جسارت به ساحت شما را ندارم صرفا در جایگاه یک طلبه خواستم دیدگاه احتمالی خوانندگان را خدمت شما عرض کنم . البته اینکه شما نمی خواهید فقط از خوشی ها بنویسید هم قابل احترام است اما این دلیل نمی شود که شما شان همسرتان را به این بهانه پایین بیاورید. از پرگویی ام عذر می خواهم

بیرق

حضرت آسمانی بنده گله و شکایت نکرده بودم شما در پست خود از خوانندگان تان گله و شکایت کرده بودید بنده در قالب یک خواننده پاسخ دادم در پاسخ بنده آیا شما رد پایی از تلخی دیدید یا فضایی ایجاد کردم توام با بی احترامی خشونت ؟ یا الفاظ حقیر به نظرتان غیرمنطقی آمد که تایید نفرمودید؟ البته عرایض بنده صرفا" برای در معرض دید خوانندگان بودن نبود بلکه دانستن این نظرات از طرف شما برایم کافی بود اما پاسخ ذیل شما اینجانب را کمی تا قسمتی متعجب کرد علی ایحال کسی که وارد این وادی وبلاگ نویسی می شود و مهر طلبگی را هم محکم بر پیشانی اش می کوبد و در ثانی دست روی نقطه حساس ماجرا " نوع برخورد یک طلبه با همسرش" می گذارد خواه ناخواه باید پی خیلی نظرات را به تنش بمالد و صرف اینکه منتظر تعریف و تمجید بزرگواران باشد جای تعجب دارد سعه صدرتان را بالا ببرید با آرامش به کامنت های حاوی سوال و شبهه از خودتان پاسخ بگویید تا کسانی که در مخیله شان توهین به شما و لباستان است در جا بایکوت شود پاسخهای توام با آرامش و دلایل محکم شما قطعا" بسیار موثر خواهدبود می دانم که سخت است اما قبول کنید شما به اختیار خود وارد این مبارزه شدید.

رویا

سلام انشالله موفق باشید

ای پی مو که میبین، بسه

اره دیگه شیطون منتظره یکی یه کار خوب کنه حنجرشو باز کنه سر و صدا راه بندازه. یه وقت فکر نکنی تو کار بد حنجره کسی باز میشه ها. کلا همیشه همینطوره یه نفر که اعتراض کنه محکوم میشه به شیطون بودن کلا شما اخوند ها همتون کثیف هستید و با زبونتون افتادید به جون مردم

ثریا

حاج آقای آسمانی عزیز لطفا خاطر خودتون رو آزرده نکنید! هستن آدمهایی که از سادگی و خوبی دیگران سوء استفاده میکنن و هر چی عقده در زندگی داشته باشن سر اونها خالی میکنن!!! ولی اگر شما هم مثل خیل یاز وبلاگ نویس های دیگه زبان تند و تیزی داشتین همین آدمهای عقده ای جرات نمیکردن مخالفتی بکنن!!! اجر و ثواب کار شما با خدا هست همیشه تا بوده و هست در راه نیکی سختی و بلا هست لطفا" بخاطر اون عده ای که واقعا" از صمیم قلب وبلاگ شما رو دوست دارن به کارتون ادامه بدین! نظرسنجی وبلاگ شما گواه این مطلب هست.

Dr

متاسفانه فضای کامنتهایی ک گذاشته میشه رو خوب مدیریت نکردید شایدم نتونستید هدف و نیتتون رو خوب منتقل کنید به مخاطب ! درکل نگاه ها مقداری بدبینانه و گاهی دور از انصاف هست البته کاملا دو طرفه است جناب طلبه ایشالله ک نیتتون خیر باشه! والا ما ک همیشه توی دمای بالای 40 درجه و حتی بالای 50 درجه در حال فعالیت هستیم اگر نیت قربة الی الله باشه اجر همگی محفوظ هست انشاالله

000

سلام چقدر خوب یعنی بانو هم مثل شما تبلیغ میکنند؟ راستی کدوم شهر جنوب؟جالب شد آخه ما هم در یکی از گرمترین شهرهای جنوب زندگی میکردیم.توی خوزستانه؟

تمشک

سلام امیدوارم خدمت خلق کردنتون مقبول خالق باشه ، زیاد از ما مردم دلگیر نشید حاج آقا چون سخته بین دین و سیاست فرق قائل شد وقتی مردان دین کار سیاسی میکنند و قبول دارید که همه جا خوب و بد وجود داره و متاسفانه لباس دین هم نمیتونه ذات ی عده رو تغییر بده ، همینجور که ی عده هم اینطرف چشاشون رو میبندن و بی انصافانه قضاوت میکندد بسیاری از مردان نیک دین رو ، پس هم ما مردم حق داریم و هم شما مردان دین ، دعا بفرمایید خدا به همه انصاف عنایت کنه تا حرفامون و انتقاداتمون بر دایره عدل بگرده موفق باشید