هزار بار اگر بمیرم ...

وقتی درباره حوزه نقدی مینویسم بعضی ها میگن : چرا ابروی حوزه رو میبری و دیگران رو به حوزه بد بین میکنی ؟

در جواب باید بگم که همیشه باید خوبی ها و بدی ها رو با هم باید دید. فقط خوبی ها رو دیدن و فقط بدی ها رو گفتن کار غلطی هست. من اگر از وضع نا بسامان تدریس در خوزه ننویسم چه کسی بنویسد ؟ تا روی درد و زخم حوزه ، دست نگذارم چه کسی این حقوق از دست رفته ی طلاب را جبران خواهد کرد ؟ طبعا روح بی تفاوتی روح غلطی هست.

اما از طرفی هم نباید اهمیت حوزه را نادیده گرفت. حوزه ، محل تدریس علوم آل محمد و اشنایی با معارف انسان ساز اسلام است. هزار بار هم بمیرم و زنده شوم باز هم دوست دارم در حوزه درس بخوانم. درس بدهم و با علوم ال محمد اشنا شوم.

بالاخره این افتضاح تدریس در حوزه باید یه جوری درست بشه.

/ 4 نظر / 49 بازدید
دوست خدا

سلام انتقاد از سیستم حوزه و حتی تفکرات حوزه خیلی هم عالی هستش اما محل انتقاد کجا باشه و بین چه کسانی صورت بگیره خیلی مطلب مهمی هستش مردم عادی با خوندن انتقادات این شکلی به کل ساختار حوزه و روحانیت بد بین میشن و تمایری بین طلاب قائل نیستند در صورتی که نقد شما درون خانوادگی هست و باید درون خود حوزه مطرح و رسیدگی بشه اینکه حرف های خانواده خیلی ربطی به بیرون از خانواده نداره و نباید ابروی کل خانواده بخاطر ناپختگی و اشتباه عده ای برده بشه حرف اشتباهی نیست مشکلات حوزه مربوط به خود روحانیون هست و نه غیر از انها . موفق باشید التماس دعا در ضمن مطالب در سایر پست هاتون به نمایش در نیومد.

هستی

سلام حاج اقا خسته نباشید خیلی وقته دنبال مشاور خوبم اما پیدا نکردم شرمنده اما احساس کردم میتونم از شما کمک بگیرم کمکم کنید سر دو راهیه عجیبیم .................. آیا به نظر شما که خودتونم مرد هستید اگه خانمی ناز شوهرش و خییییییییییییییییییییییییییییییلی زیاد بکشه و تو اختلاف نظرها و دعواها بیشتر خانم کوتاه بود مرد پررو میشه ؟؟؟؟؟؟؟/؟؟؟؟؟؟؟؟ من اصلا نمیدونم کارم درسته یا نه چون دوست ندارم بین و من و همسرم قهری باشه مدام من کوتاه میام از هر صد دفعه شاید یه بارشو همسرم کوتاه بیاد نمیدونم کارم درسته یا نه . باقی دوستانم بتونم کمکم کنن ممنون میشم

ﺳﻨﺎ

ﺑﺮاﺩﺭ ﮔﺮاﻣﻲ ﺳﺮﻱ ﺑﻪ ﺣﻮﺯﻩ هاﻱ ﺷﻬﺮﻫﺎﻱ اﻃﺮاﻑ ﻗﻢ ﺑﺰﻧﻴﺪﺷﺎﻳﺪﺟﻮاﺏ ﮔﺮﻓﺘﻴﺪ

من

منظورش اینه که برید به حوزه های شهرستانها برای تدریس درخواست بدید