اولین ملاقات با پدر زن آینده

یه روز خونه بودم که یکی از دوستام که تازه ازدواج کرده بود زنگ زد.

سلام خوبی ؟

ممنون.

تو هنوز قصد ازدواج داری ؟

من : اره

او : ببین خانوم من یه دوست داره که خیلی دختر خوبیه. مشخصاتش هم فلان و بهمان. اگه میخای برو ببین ... .

من : با حالت نه چندان امیدوارانه : ممنون. دستت درد نکنه

اول به دلم نچسبید. بی خیال شدم و حتی به مادرم هم نگفتم. اما نمیدونم چطوری مادرم هم خبر دار شد ، شاید همون دوستم یه جوری به مادرم هم گفته بوده.

مادر هم بدون اطلاع من رفت مدرسه شون تحقیق کرد و حسابی خوشش اومده بود.

پدر خودشو کنار میکشید و مادر محتاطانه کار میکرد ، مادر قضیه رو با خانواده دختر در میون گذاشت و قرار شد پدر دختر منو یه جایی ببینه، بدون اینکه به خود دختر چیزی گفته باشن ،  بهرحال پدر دختر و من یه جایی قرار گذاشتیم و همدیگه رو دیدیم ، چند تا سوال ساده پرسید و بیشتر نتونست بپرسه ، خجالت میکشید شاید هیچ وقت این همه به یک روحانی نزدیک نشده بود ، البته پدر دختر برای من هیچ جذابیتی نداشت ، به نظر خیلی خیلی خیلی معمولی میرسید. اما من خیلی به چشم پدر دختر اومده بودم ( قصدم فقط بیان واقع هست نه تعریف از خود )

بهر حال تقریبا 90 درصد مساله از طرف خانواده دختر در همون شب حل شد ، اما من با اینکه چندان از پدر دختر خوشم نیومد اما امیدوار بودم که دختر خانوم به چشمم  زیبا بیاد و برام جذاب باشه. ( البته بدم هم نیومد ولی چندان جذابیتی هم نداشت ، )

*** اون موقع فکر واقعا فکر میکردم که دختر خوب برای طلبه کم هست لذا باید کمی قناعت کرد اما بعد ها فهمیدم که قضیه بر عکس هست. خیلی از دختر ها دوست دارن شوهری طلبه و مذهبی داشته باشن اما شوهر خوب و متدین و طلبه واقعی کم هست.

/ 6 نظر / 50 بازدید
عذرا

سلام امیدوارم دختر خوبی براتون پیدا بشه.

خانوم ازهفت اسمان بالاتر

سلام خیلی نوشتن تون جذاب بخصوص این نوشته پایینی تون واقعا خنده ام گرفت اما نکات هم درونش نهفته بود با افتخار لینک شدید

مهدی

سلام بسیار زیبا بود خدا خیرت بدهد و موفق و استوار باشی

لثارات

سلام از اول شروع کردیم به خوندن رسیدیم اینجا [خداحافظ]

منتظر

خوب مینویسید حاج اقا ساده و رووون....ولی یه سوال ..خانمتون وبتون و نمیخونن.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان ناراحت نمیشن این طور قضاوت کردین در مورد پدرشون...؟؟؟؟؟؟؟؟من بودم بدم میومد...[نیشخند]

گمنام

منم خیلی دوس دارم همسر یک طلبه شم،عاشق یک زندگی ساده ام، یک زندگی که فقط توش ایمان باشه و خوش اخلاقی دو طرف دوستان خیلی التماس دعا