شنیدین که میگن ...

روزی که ادم میخواد از محل تبلیغ خداحافظی کنه مصداق بارز دوگانگی شخصیت هست. هم خوشحاله و هم ناراحت. دقیقا مثل کسی که میره کربلا و روز اخر میخواد از حرف خداحافظی کنه. هم دل نمیکنه از حرم بیاد بیرون و هم دلش میخواد به وطن برگرده. زهرا معصومه زینب ستایش محمد جواد ، کاظم ، ارمین مشهدی غلام ، خاله خوش اواز ، همه رو باید رها کنی. هر کی هم دوست داره یه یادگاری و تحفه ای به شما بده. یکی بهت نون خونگی میده . یکی تخم مرغ محلی یکی دیگه بهت کشک میده یکی دیگه یه خورده ارد که محصول خودشه و ... . جا برا بردن همه هم نیست. هیچ وقت هم همه اونها به مقصد نمیرسه. چون تو راه یه خورده اش سهم راننده و دوست و رفیق و اشنا میشه و تا برسه خونه نصفش رفته. 

یه وقتی یه جایی رفته بودم تبلیغ. بین من و میزبان علاقه ای ایجاد شده بود و میزبان که دوست نداشت دخترش تو اون روستا ازدواج کنه ، و اینو هم میدونست که کم کم مجبوره اونو شوهر بده ، با زبان بی زبانی میگفت حاجی دختر منو بردار ببر. ولو به عنوان زن دوم باشه بهتر از اینه که تو انی روستا شوهر کنه. 

اختلاف فرهنگی فراوان کافی بود تا حتی یه لحظه هم نتونم بهش فکر کنم. 

چند روز دیگه میخوا مبرم پرورشگاه ، یه صحبت حضوری بکنم ببنیم چی میشه. البته استخاره هم میکنم. البته من که چشمم اب نمیخوره از پرورشگاه. 

پ ن : شنیدین که میگن طرف سگش به خودش میارزه ؟

من معنی اینو تا همین امروز نمیدونستم. ( جدا بدون شوخی میگم)

این ضرب المثل رو جایی بکار میبرند که یه نفر یه عمر با سگ رفیق بوده اما اخر کار بی وفا از اب در میاد. اینجور جایی میگن طرف سگش به خودش می ارزه. یعنی این همه سال با سگ رفیق بود اما یه ذره از سگش وفا یاد نگرفت. 

پ ن : فک نکنید حواسم نیست کم کامنت میزارین. کاملا حواس حاجی جمعه. 

از سگمون یاد بگیریم یه خورده با وفا باشیم. 

/ 20 نظر / 102 بازدید
نمایش نظرات قبلی

اول شما بگین از کجام فهمیدین که من خانم هستم؟ دوم خانم علی نژاد در متنی که کامنت بعدی میفسترم میگه که اونجای کار داعش اشتباه هست که به زور و ترس و وحشت می خواد مردم خواسته هاش رو انجام بدن. ما با حجاب مخالف نیستیم، با استفاده از زور و تهدید برای زنان برای داشتن حجاب مخالفین. لطفا کامنت بعدی را سانسور نکنید و با دقت چندبار بخوانید

همسر#محسن_حججی در مصاحبه ای چنین عنوان میکند که محسن به نیت حفاظت از حجاب به جنگ در سوریه رفته است. ضمن اظهار تاسف از این حادثه، از ایشان دعوت میکنیم به این نکات توجه داشته باشند: اول آن که تحمیل عقاید به جامعه و ظلم به زنان اساس تفکر داعش بوده و هر نوع مبارزه با داعش می بایستی دقیقا در تضاد و مقابل با تحمیل سلیقه در انتخاب نحوه زندگی مردم باشد و این واقعیت در تناقض با ادعای ایشان است. همچنین، باید به این توجه داشت که بهترین راه برای ترویج یک عقیده نه زور، دستگیری و تهدید مخالفان و نه سو استفاده از کشته شدن افراد و بازی دادن احساسات مردم ، بلکه تبلیغ صبورانه و تبادل نظر همراه با مدارای آن دیدگاه در جامعه است. دستاویز قرار دادن کشته شدن یک فرد برای تحمیل یک نظر چیزی جز عدم توانایی در یافتن استدلال منطقی برای تحمیل حجاب توسط طرفداران آن دیدگاه را نشان نمی دهد. همراهان کمپین چهارشنبه_های_سفید همچنان بر این اعتقاد قوی هستند که تنها راه رسیدن به جامعه ای سالم و زندگی صلح آمیز، احترام به تمام عقاید و آزادی فردی برای انتخاب نحوه زندگی است.

فرهاد

مگه طلبه ها هم عاشق ميشن؟

سارا

سلام تبریک برای ورود یکی از اعضای بهار بهار به مجمع تشخیص مصلحت!!!! لااقل برای مردم یه کم توضیح بدن تا ما از گیجی در بیایم، والله الان زمان حضرت علی نیست که وسایل ارتباط جمعی نباشه، اینجا حرف بزنی مردم گینه مطلع میشن، یعنی مصلحت یک نظام باید دست همچین ادمی باشه نمیفهمم واقعا نمیفهممشون این نکات بیربط از جمله پست هایی که شما باید لابه لای پست های انفادیتون بیارین منتها به علت تک بعدی بودن و متعصب بودن فاکتور میگیرید نظرات منم لطفا دیگه حذف نکنید و

سارا

اما در مورد حجاب من خودم محجبه ام اما دارم فکر میکنم آیا این سیاست حجاب اجباری جواب داده؟!!! آیا اهدافی که باهاش دنبال میشده برآورده شده؟ مسلما نه دانشگاه آزاد اسلامی! چادر اجباریه بعد اونوقت: خانم چادر و باز میذارن شلوار تنگ و ناخنای بلند لاک زده !! این مسخره کردن چادر نیست؟ در سطح جامعه : مگر نه اینکه مانتو و روسری باید به عنوان حجاب استفاده شود؟ چرا از آن برای بیحجابی استفاده می گردد، روسری و شال و طوری میذارن که تا جایی که ممکنه مو و گوش و سر بیرون قرار بگیره؟یادمه چه معلم هایی داشتیم در طول تحصیل که حساسیت های زیادی روی چادر گذاشتن بچه ها داشتن، نمره انضباطشونو کم میکردن! حتی مربی قرآن و مدیر و معاون و .... حالا باید رفت نوع حجاب فرزندانشونو دید! آرایش غلیظ و لباسای باز! خیلی از معلمانمون بعد از بازنشستگی از این رو به اون رو شدن! اصلا تو خیابون قابل شناسایی نیستن، چون دیگه محدودیت آموزشو پرورش و اجبار وجود نداره! و آخری هم دسته گل خانم مجری! و مجریان دیگر تی وی و همسرانشون، تو تی وی با خجاب و بیرون آرایش غلیظ و ...این یعنی اینکه در درون میل به بی حجابی و نمودن آرایش دارند

سارا

حالا من سوالم اینه؟ آیا این اجباری بودن باعث شده که حجاب از طریق عادت به امری درونی در این ها تبدیل بشه؟ آیا وقتی چیزی درونی نشه میتونیم براش ارزش قایل بشیم آیا هدف دنبال شده از حجاب اجباری جواب داده؟ آیا فساد کمتر شده؟ آیا این نوع پوشش در سطح جامعه توهین به حجاب و چادر و ... نیست؟ و یه سوال بی زبط، آیا امثال شما که لباس روحانیت پوشیدین حق این لباس رو به جا آوردین؟ ایا به قدر کافی روحانیت دارین؟ یا بیشترتون صرفا فکر رقابت با هم برای تصاحب امام جماعتی و جمعه ای فلان مسجد و ریاست فلان مدرسه ی طلبگی! آیا دغدغه شما جوونای این مملکت و اون تریبونی که در اختیار میگیرید هست؟

سارا

عالیه اگه شرایطم فراهم بود با اینکه مجردم اگه خدا توفیقشو میداد حتما یه دختر میاوردم و بزرگ میکردم

یه دختر تنها

سلام ببخشید من چند وقتی نبودم نمی دونم چرا یه مدت اصلا وقت نمی کنم بیام وب اگر هم فرصت بشه فرصت زیادی نیست که بخام زمان زیادی رو صرف پست هاتون کنم آخ دوس ندارم همین جوری سر سری و بدون دقت از روی پست هاتون بگزرم

گل همیشه بهار

سلام چرا اینقدر کمکارید حاج اقا؟فکر کردم بازم پرشین بلاگ به مشکل خورده؟

یکی از دوستانم یهودیه. چند وقت پیش پدرش فوت کرد. هنگام تقسیم ارث، هیچی از اموال پدر به او و برادرها و خواهر‌ها و حتی مادرش نرسید، بلکه این پسرعموی آن‌ها بود که صاحب همه چیز شده و حتی آن‌ها را از خانه‌اشان هم بیرون کرد. این در حالی است که پدرش نه بدهی به برادر یا برادرزاده هایش داشته و نه این که در وصیت نامه‌اش چیزی به آنها بخشیده بود. پس چطور می‌شه که همه اموال فقط به یکی از پسر عموها رسیده؟ چون اون پسر عمو مسلمان شده بود. به نظر شما این مطلب با عدالت سازگار ست؟