دوست نوشت 1

* قرار بود درباره عمر مبارک امام عصر عج بنویسم.  گاهی فرصت دارم و یادم نیست و گاهی یادم هست و فرصت نیست. اما سر قولم هستم اگر خدا توفیق دهد.

* بعضی دوستان از طولانی شدن دوران مجردی میترسند و بعضی هایشان دست به کارهای اشتباهی ممکن است بزنند :

اگر واقعا توکلمون به خدا بود و دلمون با یاد او ارام بود ترسی نداشتیم. چون خدارو متولی کارهای خودمون میدونستیم. دلها دست خداست و هر لحظه میتونه محبت مارو تو دل کسی بندازه و بیاد خاستگاری ما. اما تا زمانی که خدا نخواد عالم و ادم جمع بشن نمیتونن محبت مارو تو دل کسی جا کنن. پس جز از در خونه ی او جای دیگه ای نریم. ( تا ضمیر جمع نوشتم تا اول از همه مخاطبش خودم باشم ، نریم ، نکنیم ، و ... )

ضمنا لیستی از کارهامون فراهم کنیم و ببینیم واقعا علت تاخیر در ازدواج ما چی بوده ؟ توقعات ما ؟فرهنگ ما؟ تند خو بودن ما؟ شکل ظاهر ؟ خانواده؟ یا اصلا هیچ کدام.

* یکی از کارهای شیطان اینه که آدم رو از آینده بترسونه. مثلا ادمی رو از فقر در اینده میترسونه و به همین خاطر ادم رو تشویق میکنه که دنبال مال حلال بره تا در اینــــــــــــده در فقر نیفته. میگن همه ی بدبختی ها زیر سر " بیم جان و خوف نان " هست.

الشَّیْطَانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ وَیَأْمُرُکُم بِالْفَحْشَاء وَاللّهُ یَعِدُکُم مَّغْفِرَةً مِّنْهُ وَفَضْلاً وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ

البقرة آیه : 268

"  شیطان به شما وعده ی فقر میدهد ( از فقر میترساند )و به کارهای ناشایست امر میکند در حالی که خدای متعال وعده مغفرت و فضل خود میدهد " ( ترجمه خودم )

تاخیر در ازدواج ترسناک هست ولی از کجا معلوم که ازدواج کردیم و اوضاع بدتر شد ؟ از اونجا که در مقام راهنمایی هستم نه نصیحت کردن فعلا روی همین مطالب فکر کنید.

.....

گاهی ادم گناهی رو مرتکب میشه ، در توبه همیشه باز هست. اما اگر انسان عقوبت کارش رو تو دنیا بکشه خیلی بهتر از اخرت هست. خواهر عزیزی که به پاکی و نورانیت شما اعتقاد دارم : اون اشتباه شما نه از روی هوس که از روی غریزه ای ذاتی بوده.

هر چند کار اشتباهی بوده اما تو این ایام که در توبه باز هست خیلی راحت میشه برگشت تو دامن خدا. حتما خدا هم دوستت داره که به فکر بازگشت افتادین.

اما بهر حال :

کُلُّ نَفْسٍ بِمَا کَسَبَتْ رَهِینَةٌ  / المدثر آیه : 38

جانهای ما در گرو اعمال ماست. پس جان خودمون رو از عمل ناشایست باز کنیم قبل از ان که کاری از دستمون بر نیاد. ( البته با ضمیر جمع گفتم تا خودمم شامل بشه )

در خانه خدا شکسته دلی میخرند و بس. دل شکسته دارید . خوش بحالتان. خدا خریدارتان شده. همون طوری که به پاکی بانو اعتقاد دارم به پاکی شماها هم اعتقاد دارم. یک استغفرالله کافیه. بسم الله.

...........................

درباره صداهایی که نوشتین : کمی مجمل بود.

اما همیشه عقل مقدم بر هر چیزی هست. حجت بین ما و خدا عقل هست نه صداهای غیبی. اونم صداهایی که گاهی اشتباه باشه.

در موارد تردید و شک هم میشه بعد از مشورت استخاره کرد.

القائات شیطان گاهی به همین طورت هست. و همچنین کسانی که فریب ارتباط با اجنه رو میخورند. ده تا خبر غیبی درست بهت میده تا بهش اعتماد کنی. ولی در خبر یازدهم بهت دروغ میگه و با همون یه دونه خبر دروغ طرف رو کله پا میکنه. در این مساله حتی اهل مکاشفه و کرامت هم ایمن نیستند. فعلا مجال بیشتری برای نوشتن نیست.

...........................

حرفهای بیشتری هست که طولانی شدنش ملال اور میشه. این سخنن بگذارتا وقت دگر.

 

 

/ 16 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیه

سلام ممنون از مطلبتون انگار مخاطب خاصش من بودم... خیلی ممنون دعا کنین بمیرم، انقدر از خودم بیزارم که حد نداره حاضرم برم جهنم اما زنده نمونم دیگه...

شیخ حسین

آیت الله انصاری از عرفای زمان و معروف به سوخته! همنشینی داشتند که با ایشان بسیار حشر و نشر داشت! روزی به مرحوم انصاری فرمود ندایی مرا امرونهی میکند! مثلا امروز زنی بدحجاب وارد اداره شد و قبل ورودش مرا نهیب زد که نگاه نکن٬ مثلا برای نماز شب بیدارم میکند و... مرحوم انصاری فرمودند که توجه نکن! باخودم گفتم که این همش به خوبیها امر میکند و به همین نحو ۲ سالی با ما بود که روزی آیت الله انصاری داشتند روی بام وضو میگرفتند که ... بقیه اش رو بیاین تو این آدرس بخونین خیلی جالبه مربوط ب همین ندای غیبی میشه http://pasokh12.ir/post/390

مکتب عشق

سلام . برام خیلی جالبه که یه وبلاگ پیدا کردم اونهم از نوع طلبگیش. موفق باشید... من لینک کردم. اگر وقت داشتید و دوست داشتید سری بزنید به وبم.. هرچند فکر کنم برای گروه خونی طلبه جماعت مناسب نباشه!!!!!!!

رویا

جناب شیخ حسین! آدرسی که گذاشتید غیرقابل دسترس است! not available!

مکتب عشق

سلام . برام خیلی جالبه که یه وبلاگ پیدا کردم اونهم از نوع طلبگیش. موفق باشید... من لینک کردم. اگر وقت داشتید و دوست داشتید سری بزنید به وبم.. هرچند فکر کنم برای گروه خونی طلبه جماعت مناسب نباشه!!!!!!!

شیخ حسین

شما روی شیخ حسین کلیک کنید باز میشه

رویا

مرسی باز شد. فکر کنم اون موقع سرعتم پایین بوده چون هم از لینک هم روی اسمتون امتحان کرده بودم.

ذهن زیبا

یه وخ جواب مارو ندیدا!