اوضواع شیر تو شیر

روزی که من اینجا اومدم مسجد خیلی خیلی خلوت بود. شاید 5 - 6 نفر بیشتر برا نماز نبودند. ظرف دو سه روز شد سه صف نماز جماعت. سه صف طولانی. همین طور به تعداد جمعیت اضافه شد . تا اینکه یه روز یه پیرمرد هشتاد و چند ساله روحانی اومد مسجد. این اقا امام جماعت سابق مسجد بود که اکثر اوقات برای نماز نمیان.

از انجا که همیشه احترام بزرگتر لازمه ، من از ایشون خواستم که نماز بخوانن. موقع سخنرانی هم گفتم اقا شما بفرمایید استفاده کنیم.

انگار ایشون از حضور جمعیت خوششون اومد و از فردای اون روز هر ظهر اومدن مسجد و من هم جای نماز و سخنرنای رو به ایشون دادم. ایشون که از کثرت جمعیت لذت میبرد از دو سه شب قبل شبها هم تشریف فرما شدند و اینبار منتظر تعارف من هم نکرد. بعد از نماز میکروفون رو به دست گرفت و گفت : اقا با اجازتون.! بعد هم رفت منبر.

اینطور شد که عملا هر دو وقت منبر ما رو گرفتند. پیر مرد سالخورده و امام جماعت سابق مسجد هم هستند و نمیتونم چیزی بگم. گهگاهی هم مردم شاکی شدند که : حاج اقا ایشون در طول سال نمیان حالا این ماه رمضونی ول کن نمیشن.

مشکل اصلی اینه که نه اخر صحبت ها روضه میخوانند و نه مطالبشان واضح و روشن هست. تقریبا هیچی از صحبت های ایشون متوجه نمیشم. گاهی هم مطالب اشتباه مطرح میکنن.

عجب گیری کردیم. حتما نیتشون خیر هست اما ... .

/ 10 نظر / 34 بازدید
حسن

سلام. به نظرم کار سختی نیست که دوباره روال سابق برقرار بشه. فقط یکم سیاست می خواد. مثلا بهشون بگید که به سخنرانی شما گوش بدند و عیب و ایراد شما رو بیان کنن. خلاصه یه جوری با هم کنار بیاین.[قهقهه]

م

پس عملا بیکار شدید[خنده]

شیخ سلما

خیلی راحت ازشون بخواین که: حاج آقا مطالبی رو برای رفقا آماده کردم اگه ممکنه با اجازتون امشب عرض کنم خدمت دوستان.

یک طلبه-

عجب! یاد زندگینامه یکی از علما افتادم، حیف حافظه یاری نکرد اسمش را بنویسم ایشون وقتی یک مسجدی می رفتند، به علت عظمت و اقدامات این شخصیبت به تبع مسجد شلوغ و چندین صف می شد! اما ایشان به محض اینکه جمعیت مسجدی زیاد می شد ( به اصطلاح بنده آباد می شد) مسجد را رها می کرد و می رفت. مبدا لذتی از جمعیت زیاد در ایشان مزه کند هنوز که منبری نشدم، اما می ترسم روزی منبریهایم از من خوششان بیاد، خیلی هم می ترسم

اعظم 46

طاعات قبول از لیلا جان چه خبر

یه خواننده

سلام چرا هیچی از لیلا نمی گید؟

یه خواننده

سلام تو شهرستان ما مسجد یا برنامه ای که امام جمعه برگزار کنه خوبه، بقیه برنامه ها اکثرا بی کیفیته، ما تو شهرستانمون خیلی کم روحانی داریم که خوب سخنرانی کنه ..

..............

لیلا کو؟

این که میگن نو که میاد به بازار ،کهنه میشه دل آزار ابهام داره ؟جمله اش؟[سوال][رویا]

دوست خدا

سلام درکش برای من خیلی راحت هست فقط یک دعا همیشه دارم اینکه ما مثل این دوستان نشیم. التماس دعا