روزهای عاشقی یک طلبه

لطفا به وبلاگ جدید مراجعه کنید. 1talabe1.blog.ir

دوست نوشت 1
ساعت ٦:٥۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/٤/٢٤  کلمات کلیدی: دوست نوشت

بعضی دوستان مطالبی رو به طور خصوصی برام مینویسن ، تصمیم گرفتم در این پست کمی در مورد اون پیام های خصوصی حرف بزنم.


* قرار بود درباره عمر مبارک امام عصر عج بنویسم.  گاهی فرصت دارم و یادم نیست و گاهی یادم هست و فرصت نیست. اما سر قولم هستم اگر خدا توفیق دهد.

* بعضی دوستان از طولانی شدن دوران مجردی میترسند و بعضی هایشان دست به کارهای اشتباهی ممکن است بزنند :

اگر واقعا توکلمون به خدا بود و دلمون با یاد او ارام بود ترسی نداشتیم. چون خدارو متولی کارهای خودمون میدونستیم. دلها دست خداست و هر لحظه میتونه محبت مارو تو دل کسی بندازه و بیاد خاستگاری ما. اما تا زمانی که خدا نخواد عالم و ادم جمع بشن نمیتونن محبت مارو تو دل کسی جا کنن. پس جز از در خونه ی او جای دیگه ای نریم. ( تا ضمیر جمع نوشتم تا اول از همه مخاطبش خودم باشم ، نریم ، نکنیم ، و ... )

ضمنا لیستی از کارهامون فراهم کنیم و ببینیم واقعا علت تاخیر در ازدواج ما چی بوده ؟ توقعات ما ؟فرهنگ ما؟ تند خو بودن ما؟ شکل ظاهر ؟ خانواده؟ یا اصلا هیچ کدام.

* یکی از کارهای شیطان اینه که آدم رو از آینده بترسونه. مثلا ادمی رو از فقر در اینده میترسونه و به همین خاطر ادم رو تشویق میکنه که دنبال مال حلال بره تا در اینــــــــــــده در فقر نیفته. میگن همه ی بدبختی ها زیر سر " بیم جان و خوف نان " هست.

الشَّیْطَانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ وَیَأْمُرُکُم بِالْفَحْشَاء وَاللّهُ یَعِدُکُم مَّغْفِرَةً مِّنْهُ وَفَضْلاً وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ

البقرة آیه : 268

"  شیطان به شما وعده ی فقر میدهد ( از فقر میترساند )و به کارهای ناشایست امر میکند در حالی که خدای متعال وعده مغفرت و فضل خود میدهد " ( ترجمه خودم )

تاخیر در ازدواج ترسناک هست ولی از کجا معلوم که ازدواج کردیم و اوضاع بدتر شد ؟ از اونجا که در مقام راهنمایی هستم نه نصیحت کردن فعلا روی همین مطالب فکر کنید.

.....

گاهی ادم گناهی رو مرتکب میشه ، در توبه همیشه باز هست. اما اگر انسان عقوبت کارش رو تو دنیا بکشه خیلی بهتر از اخرت هست. خواهر عزیزی که به پاکی و نورانیت شما اعتقاد دارم : اون اشتباه شما نه از روی هوس که از روی غریزه ای ذاتی بوده.

هر چند کار اشتباهی بوده اما تو این ایام که در توبه باز هست خیلی راحت میشه برگشت تو دامن خدا. حتما خدا هم دوستت داره که به فکر بازگشت افتادین.

اما بهر حال :

کُلُّ نَفْسٍ بِمَا کَسَبَتْ رَهِینَةٌ  / المدثر آیه : 38

جانهای ما در گرو اعمال ماست. پس جان خودمون رو از عمل ناشایست باز کنیم قبل از ان که کاری از دستمون بر نیاد. ( البته با ضمیر جمع گفتم تا خودمم شامل بشه )

در خانه خدا شکسته دلی میخرند و بس. دل شکسته دارید . خوش بحالتان. خدا خریدارتان شده. همون طوری که به پاکی بانو اعتقاد دارم به پاکی شماها هم اعتقاد دارم. یک استغفرالله کافیه. بسم الله.

...........................

درباره صداهایی که نوشتین : کمی مجمل بود.

اما همیشه عقل مقدم بر هر چیزی هست. حجت بین ما و خدا عقل هست نه صداهای غیبی. اونم صداهایی که گاهی اشتباه باشه.

در موارد تردید و شک هم میشه بعد از مشورت استخاره کرد.

القائات شیطان گاهی به همین طورت هست. و همچنین کسانی که فریب ارتباط با اجنه رو میخورند. ده تا خبر غیبی درست بهت میده تا بهش اعتماد کنی. ولی در خبر یازدهم بهت دروغ میگه و با همون یه دونه خبر دروغ طرف رو کله پا میکنه. در این مساله حتی اهل مکاشفه و کرامت هم ایمن نیستند. فعلا مجال بیشتری برای نوشتن نیست.

...........................

حرفهای بیشتری هست که طولانی شدنش ملال اور میشه. این سخنن بگذارتا وقت دگر.