روزهای عاشقی یک طلبه

لطفا به وبلاگ جدید مراجعه کنید. 1talabe1.blog.ir

بچه های قدیم
ساعت ٥:٢٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٢/٤/۱٢  کلمات کلیدی: روزانه

هر روز ساعت 6 صبح برنامه ی دعای عهد داریم. جماعتی از خانومها و اقایون در حیاط با صفای حسینیه جمع میشن و ضمن پذیرایی با چایی و بیسکوییت و 15 - تا 20 دقیقه سخنرانی دعای عهد میخونن. طبق معمول پای ثابت این جلسه ی با صفا هم حدود سی نفر از خانومها هستند.

من از این جلسه خیلی خوشم میاد. این جلسه سالهای قبل تشکیل شده اما مدت هاست که در فصل تا بستون چهل روز مونده به ماه رمضان این جلسه تشکیل میشه و الان روزهای اخر این جلسه هست.

دیروز وقتی جلسه تموم شد داشتم با یه پیر مرد خوش و بش میکردم که دیدم 7-6 تا دختر راهنمایی و پنجم ابتدایی  اونور تر ایستادن و از حیات حسینیه بیرون نمیرن. حدس زدم با من کار دارن. وقتی داشتم از در حسینیه بیرون میرفتم ، پریدن جلو و حاااااااااج اقا سلام حااااااااااج اقا سلام ......... سلام سلام.

فهمیدم که دانش اموزهای کلاس قران سال قبل و سال های قبل ترن که حالا بزرگتر شدن.


راستش خودمم دلم براشون هری ریخت پایین. مثل بابایی که بچه هاشو دیده باشه.

حس کردم اونام خیلی ذوق کردن که تحویلشون گرفتم.

بعد دسته جمعی مثل زنبور که وز وز میکنه گفتن : حاج امسال هم میای برامون کلاس بزاری ؟؟؟ امسالم میای مسجد ماااا؟ حااااااااااااج اقا کی اومدی ؟ حاج اقا منو یادته ؟

با لحن گرمی گفتم : اره حتما میام. چشم . خب خانوم زهرا تو چطوری ؟ شما خانوم فاطمه ای ؟ افرین صبح به این زودی اومدی دعا ... تو اسمت چیه و و و و

راستش یکی از هنر های مربی اینه که نزاره دانش اموز زیاد بهش دلبسته بشه. مخصوصا اینا که دخترن. اون هم این دخترایی که کمتر رنگ روحانی میبینن.

 وقتی از در مسجد میخام سوار ماشین بشم و برم خونه همینا در مسجد می ایستن و با انگشت به من اشاره میکنن و پچ پچ میکنن. یکی میگه ببین این کتابی که تو ماشینشه مال جایزه هست ، ببین قران هم تو ماشینش داره و ... .

موندم با این دلهای حساس و پاک چه کنم. شاید بهتر باشه دیگه برا اینا کلاس قران نزارم.

این بچه ها غالبا از خانواده های پولدارن. شیطون نمکی و زرنگ. معمولا ماهواره دارن ، اما شدیدا دلبسته به کلاس های مسجد. فکر کن جلسه دعای 6 صبح !!!!!!!!!!! اونم 40 روز پشت سر هم.

* همین چند روزی که اومدم اینجا و بچه هارو دیدم شدیدا دلم بچه میخاد.

پ ن : امام صادق  ع :  اذا اتهم المۆ من اخاه انماث الایمان من قلبه کما ینماث الملح فى الماء.
" آن گاه که مۆ من به برادر مۆ منش تهمت زند، ایمان در دل او ذوب مى شود؛ همان گونه که نمک در آب ذوب مى شود."

دیروز فکر میکردم خواننده های وب من باید با بقیه خیلی فرق کنن. باید بهترین ها باشن. به فضل الهی برا  توهین و تهمت ابرو نمیزارم.