روزهای عاشقی یک طلبه

لطفا به وبلاگ جدید مراجعه کنید. 1talabe1.blog.ir

محل تبلیغ
ساعت ٥:۳٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٢/٤/٩  کلمات کلیدی: روزانه

تازه به یکی از شهر های کوچک کشور با آب و هوایی چهار فصل آمده ام. اینجا محل تبلیغ بنده در ماه مبارک خواهد بود.هر وقت معلمی به شهری یا روستایی برای تدریس میرود ، کلاس ، دانش اموز ، حقوق ، برنامه و غیره کاملا مهیاست اما من باید در این مدت محدود برای خودم کلاس تهیه کنم.

دانش اموز جمع کنم.

برنامه درسی تنظیم کنم.

خانواده هارا بشناسم.

کمبود ها و نیازها را بشناسم.

با مسئولین ادارات شهری اشنا شوم

و ....

در کنار همه اینها باید کمی هم به فکر درسهای خودم و درسهای بانو باشم. بانو هم برای یک ماه در شهری هست که هیچ آشنایی ندارد. هر دو باید در حرکات و رفتار خودمان دقت بیشتری کنیم ، بانو مثلا الگویی برای دختران و زنان اینجاست و رفتارش زیر ذره بین است.

هم کلاسداری و هم مردم داری در کنار خانه داری و شوهر داری انهم در شهر غریب و نا اشنا تبعا برای بانو سخت است.

اما اشتیاق خدمت و سربازی حضرت ولی عصر عج این سختی هارا لذت بخش میکند.

تابستانتان پر از گرمای معنویت و دستانتان پر برکت باد.


*************************

پست قبل صرفا برای عوض شدن فضا نوشته شده بود. خیلی واضح به چشم خودم دیدم که گاهی یک حنجره بی تقوا میتونه باعث چه اختلافاتی بشه ،چه درگیری هایی ایجاد کنه ، چه سوء ظن ها و چه دشمنی هایی ایجاد کنه و چقدر کار مارو در آخرت و حساب و کتاب اون دنیا سخت کنه ،

چقدر راحت تر میشد سوء ظن ها و اختلافات رو حل کرد، چقدر بهتر میشد با رعایت اخلاق اسلامی ، متانت و بزرگواری احتمال ها و شک و شبهه ها را از بین برد.

روزهای اولی که این وبلاگ رو ساختم هدفهای مقدس و  بزرگی داشتم، تبعا شیطان همیشه جلوی کارهای مقدس سنگ اندازی میکند ، این ما هستیم که باید با عقل و بصیرت جلوی مکر و حیله ی شیطان بایستیم.

شاید اگر هدف این وبلاگ یک امر مقدس نبود هرگز اینطور گرفتار حنجره های بی تقوا نمیشد. کلا شیطان همیشه با اهداف مقدس سر دشمنی داره و الا هزاران وبلاگ و نوشته ی رذل  و لغو که خیلی از داعیه داران صلاح و پاکی هرگز انگیزه ای برای تذکر و مثلا نهی از منکر ندارند و عجیب است که برای خواندن روزانه های یک طلبه انچنان احساس وظیفه میکنند و فریاد وااسلاما سر میدهند که گویی الساعه بیرق اسلام در حال غرق شدن است.